Recenze CD
Nové CD Lenky Slabé

Za takový opravdu milý, vánoční hudební dárek lze považovat nové CD Lenky Slabé - Vostré, nazvané „Mé návraty jsou psané v notách“. Objevilo se jen pár týdnů před Vánocemi a musím se poněkud neskromně přiznat, jak moc mne potěšilo, že pro název prezentovaného alba byl použit titul jednoho z mých předchozích článků o této zpěvačce, jejíž pěveckou dráhu sleduji a novinářsky průběžně mapuji vlastně už několik desetiletí.

Tags:

Recenze CD
Spolektiv pokřtil album Vyřiďte doma

Současná CD novinka na naší folkové scéně se jmenuje Vyřiďte doma a hned na první poslech znalý posluchač pozná skupinu Spolektiv. Je ale zapotřebí poslechů více. Zvuk alba totiž nezůstává nic dlužen nasazené laťce už z doby alba prvního.

Tags:

Recenze CD

V první polovině srpna ozvláštnila pravidelné zpěvavé sleziny osady Winoga a jejích přátel jedna zajímavá událost. Obvyklou sestavu hudebníků a návštěvníků v rožnovské hospůdce na předměstí Českých Budějovic totiž rozšířili kamarádi z Prahy, kteří přijeli za konkrétním účelem, a to neformálním křtem staronového CD.

Tags:

Recenze CD
Vivat Swing

V hlavní roli swing – tak by se dal krátce a výstižně charakterizovat obsah letošního, v celkovém pořadí už šestého alba Bedi Šedifky Röhricha, vydaného plzeňským Avikem. Nese jednoznačný název Vivat swing a vzdává hold právě tomuhle populárnímu a léty prověřenému žánru, který má Beďa hluboko pod kůží už od dob mládí.

Tags: