Karavana je hudební pořad, který každé druhé pondělí v měsíci vysílá od 21:00 hod. Country rádio. Denisa Marková a Jiří Vondráček zde představují vždy dvě písničky čtyř interpretů a skupin. Následně je jedna z nasazených dvou písniček zařazena jako písnička týdne Country rádia. K tomu jsou zařazeny i tzv. bonbónky, tedy zajímavé písničky, které stojí za to si připomenout.

Písničky z Karavany mají tak šanci, že budou zařazeny do playlistu rádia a budou se objevovat v písničkách na přání...

Od září 2018 je každý rok představena stovka písniček a 52 z nich se stane písničkami týdne. Karavana je současně každou středu od 18:00 hod. představena na Youtube kanálu Porty https://www.youtube.com/user/portafestival a Hraj česky v upravené podobě i s fotografiemi interpretů.
Cílem pořadu je podpora českých písniček, interpretů a autorů.
Když chcete mít své dvě písničky v Karavaně na Country rádiu, vyberte dvě, které by se mohli posluchačům Country rádia líbit a zašlete je jako nabídku na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .


Karavana na Youtube 

 

 

Karavana

Karavana č.62 představuje opět písničky, které se budou ucházet o přízeň posluchačů Country rádia. Podobně jako Porta dává příležitost interpretům a kapelám aby nastartovali svoji kariéru v oblasti folk a country hudby, podobně tuto roli plní Karavana na Country rádiu. Startují v ní písničky, které představují Denisa Marková a Jiří Vondráček a jsou to písničky známých i méně známých skupin a interpretů. Z každé dvojice jednotlivých písniček pak získá jedna z nich možnost stát se písničkou týdne na Country rádiu. Opět skvělá příležitost, jak zajímavé písničky podpořit v jejich cestě za posluchači. Jestli se vám chce, pomozte nám hledat ty nejlepší a přidejte svoje hodnocení tady na Youtube kanálu. V Karavaně 62 zazní písničky těchto interpretů: Milan Šťastný, Frýda & Company se zpěvačkou a autorkou Albínou Petshovou, Bratři Ebenové, Vojtěch Šňupárek a dva bonbónky... Marsyas a Bohouš Josef.

Karavana

Karavana č.61 v novém školním, roce představí opět osmero písniček od čtyř interpretů a také již tradičně dva zajímavé bonbónky. V zářiové Karavaně tedy Denisa a Jirka představí kapely Naboso, Dušan je tu Jakodoma, Štěpána Kojana, Alishi. A jako bonbónky zazní Karavana mraků v podání kapely Divokej Bill a Les od Vokobere. V systému podpory písniček pak zazní některé z nahrávek jak písničky týdne na Country rádiu a snad se dostanou některé z nich i do Playlistů dalších rádií. Např. Rádia Folk, Samson rádia, nebo rádia Otava a Česká Kanada, která jsou partnery festivalu Porta.

Karavana

Hostem na telefonu Karavany 57 je Karel Macálka ze skupiny Rangers. Celý pořad bude tvořit zase desítka písniček, které se budou ucházet o přízeň posluchačů Country rádia. Lenka Slabá a Triola, Monika Sonk , která postoupila do semifinále Porty v Řevnicích, Vítěz pražské Porty skupina The Folks, Rangers, Marta Kubišová a Vokobere z Porty 2012, a skupina Country Sisters, která letos oslaví 50 let na scéně. Opět budou z Karavany vybrány některé písničky a stanou se písničkami týdne na Country rádiu.

Karavana

Karavana na Country rádiu je hudební pořad, který představuje nové písničky a pomáhá propagovat písničky českých autorů a interpretů v oblasti folk a country hudby. Karavana 53 je přehlídková a představuje 12 písniček z roku 2022, které nezazněly mezi písničkami týdne. Interprety Karavany č. 53 jsou Pokáč, Robert Křesťan, Aleš Petržela, Štěpán Kozub a Jiří Krhut, Pavlína Jíšová, Epydemye, Blondýna, Víťa Troníček, René Matlášek, Sakrapes, Loes & The Acoustic Engineers, nebo Ponožky pana Semtamťuka.

Tags:

Karavana

Karavana č.60 je retro pořad, který představuje zdařilé písničky, které se v Karavaně představily od února do července 2023. Určitě budeme rádi, když nám napíšete, které se vám líbí a které byste chtěli na Country rádiu slyšet. A to samozřejmě platí i o ostatních písničkách z různých dílů Karavany. Jen tak dostanou dramaturgie rádia zpětnou vazbu, co se líbí posluchačům a příznivcům folku a country hudby.

Karavana

Karavana na Country rádiu. 56. díl hudebního pořadu s hostem Pavlem Žalmanem Lohonkou. Jiří Vondráček a Denisa Marková tentokrát vyzpovídali ikonu folkové hudby a povídali si s ním po telefonu hlavně o jeho novém albu My vyhnaní z ráje. Žalman a spol natočili 22 nejznámějších písniček znovu a nechali si poradit svými fanoušky, které z těch mnoha Žalmanových hitů se mají na CD objevit. Následně je natočili znova v rozšířených aranžmá, ale zachovali při tom jejich charakter. Dalšími interprety v Karavaně 56 jsou Marien, Jinotaj, David Kourek a jako bonbónky jsou zařazeny písničky skupiny Sluníčko a také poslední verze Aprílového počasí, kterou doplnil svými kytarami spoluhráč Jiřího Vondráčka z kvartetu Vokobere Petr Kocman.

Karavana

Vánoční Karavana s číslem 52 představuje již po páté od roku 2018 vánoční písničky našich předních interpretů v oblasti folk a country hudby. Karavana bude pokračovat i v roce 2023 na Country rádiu. Změna je ve vysílacím čase. Bude to každý druhý pátek v měsíci od 19:00 hod.

Tags:

Karavana

Karavanač.59 představuje vítěze Porty 2023 @PortafestivalCz1967 a několik dalších finalistů, oceněných odbornou porotou nebo hosty Porty.. V letošním roce se rozrostl počet partnerských festivalů, které si zvou na vystoupení vítěze nebo finalisty Porty. Jedním z pořadatelů je také Slávek Janoušek a jeho festival Janouškovo Ústí. A tak je v Karavaně č.59 i jedna z jeho nejnovějších písniček Sám proti sobě. Partnerskými festivaly Porty 2023 jsou Country fontána, Folkové chvojení, Muzikantský heřmánek, Muzika, Janouškovo Ústí, Újezdské babí léto, Trampské Pikovice, Trampský širák a Interporta a Nanečisto. Vítězkou Porty 2023 se stala Marie Tilšarová, kterou si Denisa a Jirka pozvali do studia Country rádia a popovídali si o Portě. A tak dostala Marie i možnost představit dvě svoje písničky. Pusť to povodě, ze stejnojmenného alba a veselý song Na vodítku, z alba Domů. Dalšími interprety Karavany 49 jsou Aleš Petržela, Kateřina Syrná (2. místo Porta23), The Folks (3. místo), Petr Bende, který si přizval ke svému vystoupení dětský sbor Notičky z Řevnic. Dalším oceněným je duo MY2, kteří se záhy po Portě a získání ceny SAI, přejmenovali na DUFIHO VIZE. Denisa Marková taky prozradila, že Jirka dostzal cenu Porty za 20 let práce pro Portu a tak přidáváme písničku, kterou zpívají Vokobere s hostem Lucií Vondráčkovou

Karavana

Karavana na Country rádiu č.55 představí Roberta Křesťana, Vlastu Redla, skupinu Isara a Bohadlo company. Zazní opět 8 písniček čtyř interpretů a k tomu zajímavé bonbónky, což bývají třeba nahrávky z Porty, nebo zapomenuté písničky, které stojí za to oživit. Od Roberta Křesťana zazní dvě písničky z jeho posledního alba Díl druhý, a pak taky skupina Isara, Bohadlo company, také dvě písničky Vlasty Redla. Krásné bonbónky zazní od skupiny COP, Stráníků a Pavla Dobeše.

Karavana

Karavana č. 58 se věnuje interpretům, kteří následně vystoupí na 57. ročníku Porty v Řevnicích @PortafestivalCz1967 Jsou to: Richard Krajčo, Jaroslav Samson Lenk, Nerez a Lucia, Robert Křesťan, Jiří Krhut, Petr Bende, Rangers Plavci, Nová sekce, VeHiBa vítěz Porty 2022. Již tradičně se písničky z Karavany objeví také samostatně na Country rádiu v písničkách týdne, což znamená velkou popularizaci nových písniček A to je chvályhodná výjimka v našich rádiích, že představuje nejen hity, ale právě novinky, kterým pomáhá se hity stát. Karavanu již pátým rokem připravují Jiří Vondráček a Denisa Marková.

Karavana

Karavana na Country rádiu je hudební pořad, který představuje nové písničky a pomáhá propagovat písničky českých autorů a interpretů v oblasti folk a country hudby. Únorová Karavana běží opět podle zajetého systému - čtyři interpreti, každý dvě písničky a pak ještě bonbónky, což jsou písničky něčím zajímavé, nebo ty, které se někde schovaly a bylo by dobré si je připomenout. v Karavaně č.54 jsou Žamboši, Mija Peterková, Tomáš Průša, Jakub Jiroušek a jako bonbónky Přelet M.S., Roman Horký a Petr Bende.

Karavana

Zazní osm písniček čtyř interpretů a navíc jeden bonbónek i když tentokrát smutný. Rozhovor po telefonu s Vojtou Kiďákem Tomáškem a jeho písničky Půjdou a Šumavská zkratka, Jan Brož a Devítka - Ušmudlaná a písnička Prime time, BT Country - Stopa a San Diego, René Matlášek - Nejradši a Zhasínáš.

Strana 1 z 2