Country je všechno co se mi líbí
Petr Kocman

Tak jsem si uvědomil, že naposledy jsem vám psal snad odněkud ze šňůry, když ještě venku řádily sněhové vánice, teploměr ukazoval nesympatických mínus nevím kolik a museli jsme nosit ty protivný bundy, kabáty, šály, rukavice a všechno, co od nás zima vyžaduje. Zima má jediné štěstí, že mám rád lyžování a zimní panorama na horách, takže jí vše odpouštím. :-)

Tags:

Country je všechno co se mi líbí
Petr Kocman se synem

S blížícím se koncem roku mně stále více přichází na mysl vše, co se během celého roku událo, co krásného jsem zažil, s kým jsem se setkal, kolik nových věcí objevil a vůbec vše, co mě v roce mých čtyřicátin potkalo. Bezpochyby největší událostí nejen tohoto roku, ale i celého mého dosavadního žití, byl příchod mého syna Andyho.

Tags:

Country je všechno co se mi líbí
Petr Kocman

Letošní rok se nese - tedy alespoň pro mě a z mého pohledu - ve znamení kulatých výročí. V dubnu to udělá cvak a trojka, první z dvojčíslí mého věku, se změní na čtyřku. Vzpomínám si, jak mi mnoho mých kamarádů a přátel říkalo: „Počkej, až ti bude 30, to uvidíš, jak se to změní.“

Country je všechno co se mi líbí

Petr Kocman a George Hamilton IV.Dnes v časných ranních hodinách mě zastihla velice smutná zpráva. Včera, 17.září zemřel po krátké hospitalizaci v nemocnici Saint Thomas Midtown v Nashville, v 77letech na selhání srdce můj přítel, legendární country zpěvák George Hamilton IV.

Country je všechno co se mi líbí

Petr Kocman & George Hamlton IV....Ricky Skaggsem, Rebou McEntire, Lonestar, ale i za „ambassadorem country music“ George Hamiltonem IV., zavzpomínat si také na společný koncert v Čechách.

V 80 letech probíhaly v londýnském Wembley festivaly, které nesly název „International Festival Of Country Music“, o kterých jsem věděl z povídání Mirka Černého, ale především mi o tom vyprávěl Jirka Brabec, který tam na jednom z nich byl a tam se také seznámil s George Hamiltonem IV., se kterým se od té doby přátelil a vznikla dnes již legendární spolupráce George s Country Beatem. Ta vlastně vyústila ve společnou desku, která vyšla tehdy tuším u Supraphonu a byl to doslova zázrak, že u nás vznikla a vydala se deska, na které hrál český interpret s americkým – tedy zlým, imperialistickým -  hudebníkem z Nashvillu.

Strana 1 z 3