Honza HomolaPísničkář a kytarista Honza Homola si dal na chvíli pauzu od své domovské kapely Wohnout, aby natočil svoji druhou sólovou desku. Ta nyní vychází pod názvem Čarovánky.

Celé tohle album vzniklo doma v mém pokoji. Krom nástrojů, který jsem z technickejch důvodů musel točit v profesionálním studiu, se všechno odehrálo v malé místnůstce vedle kuchyně. Sem jsem si zval nejrůznější hosty s jejich nástroji a hrdly, aby vznikla spontánně experimentální směs písniček, kterou jsem nazval Čarovánky.“ uvádí Honza Homola.

Album obsahuje jedenáct písní a je zpola instrumentální a z druhé půlky zpívané. Nosným prvkem je zde kytara, ale povětšinou akustické písničky nesou vzduchem i klavír, flétnu, smyčce, perkuse, kontrabas či housle. Došlo na kombinace harfy a elektrické kytary, flétny a zpěvů ptáků, nebo se v písničkách popraly bicí se smyčci.

Čarovánky jsou albem, které vzniklo bez ohledu na tok moderní doby. „Osobně si sám kladu otázku, pro koho je toto zpola zpívané album určený, ale myslím, že by mohlo bavit ty, kteří rádi hledají v hudbě překvapení“ dodává Homola.

Album vyšlo 12. prosince 2012 a je k dostání za 200 Kč v sítích Bontonland

www.honzahomola.cz