Burma Jones letos oslaví neuvěřitelných 25 let od svého založení. Prohlásila, že není čas na nostalgii, a chystá nové písně. První novinkou je píseň Andělé.

 

Plzeňská skupina Burma Jones se před nějakou dobou rozhodla vrátit na pódia ve své nejsilnější sestavě ze začátku 90. let, kdy jí vycházely úspěšné desky a v hitparádách bodovaly její hity Cesta je dlouhá, Nebe, peklo, ráj, Stopy, Everybody’s Dancing, Život na dlani, Potkáme se v nebi, ale hlavně Samba v kapkách deště. Vedle sebe se tedy opět postavili Bohouš Josef, Vašek Křivanec, Sváťa „Něma“ Němeček a Marcel „Mersí“ Marek.

Hned od začátku členové avizovali, že nepůjde jen o nostalgické hraní dřívějšího repertoáru, ale že chystají nové písně. Zárukou „hitovosti“ by měla být především opětovná spolupráce autorské dvojice Vašek Křivanec a Bohouš Josef.

„Kromě koncertování jsme se s Bohoušem scházeli v jeho studiu, kde jsme natočili několik nových demosnímků. Na koncertech jsme si ověřili, že lidé na Burmu nezapomněli, a k bývalým fanouškům přibývají i mladší posluchači. Příjemně nás překvapily kladné reakce publika a množství pozitivních ohlasů na náš návrat,“  říká kytarista a zakladatel skupiny Vašek Křivanec.

První novinkovou písničkou je skladba Andělé. Od pondělí je k mání také na digitálních serverech. „Věříme, že se Andělé budou líbit,“ říká Křivanec a Bohouš Josef dodává: „Andělů totiž není nikdy dost.“

V současné době skupina pracuje na přípravě klipu k zmiňované novince a zkouší další nové písničky pro letošní koncerty, na kterých samozřejmě nebudou chybět ani oblíbené hity z nejúspěšnějšího období.