Ve čtvrtek 4. února 2010 proběhlo v klubu Kocour v Divadle Gong v Praze 9 šesté, tj. poslední základní kolo VII. ročníku soutěže Notování. Již okolo poloviny ledna se vzdalo účasti duo ONV. Místo něj Rada Notování přizvala do soutěže duo Surikhata. A zhruba třicet hodin před začátkem soutěžního večera byla nucena ze zdravotních důvodů odstoupit skupina Netřísk. Místo ní soutěžila zpěvačka dua T´n´T Tereza Bečičková ve svojí a capellové sólové premiéře. Šesté základní kolo, jehož skvělým hostem byla písničkářka Žofie Kabelková, přineslo následující výsledky.

Divácké hlasování:
6. místo – písničkář Martin Hejnák – Kralupy nad Vltavou, 16 bodů
5. místo – zpěvačka Tereza Bečičková – Praha, 36 bodů
4. místo – duo Surikhata – Nymburk, 43 body
3. místo – skupina 7 nedostatečných – Starý Plzenec, 52 body
2. místo – duo Tomáš Coudy Janoušek & Igor Doležal – Praha, 80 bodů (z toho 25 bodů za písničku Návrat do Montany na 5. místě soutěže písniček)

1. místo – postupové – skupina Kámen úrazu – Praha, 113 bodů (z toho po 29 bodech za písničky Vrabčák a Déšť na 1. až 2. místě, 28 bodů za písničku Odhalená na 3. místě a 27 bodů za Nočního motýla na 4. místě soutěže písniček)

Rada Notování se shodla s názorem diváků – i u ní vyhrála skupina Kámen úrazu. Druhým postupujícím se tak stalo dle ustanovení soutěžního řádu duo Tomáš Coudy Janoušek & Igor Doležal z 2. místa diváckého hlasování. Dále Rada Notování udělila divoké karty pro postup do semifnálových kol třem účastníkům základních kol – triu Nevermore & Kosmonaut z Brna, jindřichohradeckému X-tetu a písničkáři Láďovi Zítkovi z Bystřice nad Pernštejnem.

Semifinálová kola proběhnou v březnu, dubnu a květnu v klubu Kocour, vždy první čtvrtek v měsíci. Finále pak proběhne na téže scéně ve čtvrtek 3. června 2010. Chcete-li se o nich i o celém Notování dozvědět víc, navštivte stránky soutěže http://www.notovani.cz/. Je tam pro vás čerstvě zavěšena mj. i reportáž ze šestého základního kola z pera Honzy Dobiáše.