Písničkářský projekt Děti mezi reprákama, nadějná Maki a ostravský folkový bard Jan Stoniš. Tato koncertní nabídka láká na pětadvacátý olomoucký písničkářský večer Open Mic na cucky, který se koná ve středu 4. dubna v Divadla na cucky na Dolním náměstí 42.

Akce začne v 19 hodin. Dubnový pořad otevře dvacetiletá písničkářka Maki ze Zábřehu s hitovým pop-folkem se severským nádechem. „Loni vydala nové album Light, které obsahuje osm skladeb s melancholickými texty a aranžemi, jež mají téměř pohádkový nádech,“ láká dramaturg Open Mic na cucky Petr Šrajer.

Po ní zahraje ostravský indie-folkový bard Jan Stoniš ovlivněný především Vladimírem Mišíkem a třeba i Tomem Pettym. Jeho tvorba má hodně blízko k rocku 70. až 90. let a také k heartland rocku.

Jako hlavní host na závěr vystoupí Dominik Zezula se svým melancholickým vyprávěcím folkovým projektem Děti mezi reprákama, kterému loni vyšlo třetí album Prázdniny. „Děti mezi reprákama vznikly jako kolaborativní projekt. Postupně se z některých s Dominikem spolupracujících umělců stali jeho stálí hosté (např. Ondřej Mikula alias Aid Kid, Jiří Libánský). Na open mic se ale Děti mezi reprákama představí v prapůvodní sólové podobě,“ dodává Petr Šrajer.
Před mikrofon se může na olomouckém open mic postavit i odvážlivec z obecenstva. „I začínající hudebníci mají na akci příležitost představit vlastní tvorbu publiku, které rádo objevuje něco nového,“ vybízí hlavní organizátor Open Mic na cucky Tomáš Krejčiřík.

Jan Stoniš

Vstupné na olomoucký open mic činí 50 korun. Vstupenky lze zarezervovat na webu Divadla na cucky ZDE.

Více o open mic v Česku, Slovensku a střední Evropě je na webu TADY, open Mic na cucky najdete i na facebooku TADY

Poslechněte si píseň kapely Děti mezi reprákama:

{vembed Y=17k3HSt2dyo}