Skupina Čechomor připravuje prázdninové open-air koncertyPo loňském náročném turné k oslavám čtvrt století skupiny, vyrazí i letos ČECHOMOR na sérii prázdninových koncertů pod širým nebem. Nebude nouze ani o překvapení, na která jsou fanoušci letních open-air koncertů při vystoupeních Čechomoru zvyklí a samozřejmostí budou zajímaví hosté.

ČECHOMOR odstartoval své letní open-air turné již v květnu v Rožnově pod Radhoštěm s mladou a talentovanou kapelou Strong Coffee z Českých Budějovic, která se na některých prázdninových koncertech ujme role předkapely. Speciálním hostem bude skupina Všichni svatí, která v květnu vydala své debutové album Vytáhni mě z davu, které na pražském koncertě kromě Čechomoru pokřtil i vynikající americký kytarista a skladatel Ivan Král.

„Skupinu Všichni svatí tvoří parta skvělých a příjemných muzikantů, se kterými jsme se za posledních dvacet let potkávali na různých festivalech nebo v klubech po celé republice. S mnohými z nich jsme přátelé. Když jsme se letos začátkem roku potkali a kluci nám dali poslechnout svoji desku Vytáhni mě z davu, dohodli jsme se, že jim ji pokřtíme. Na křtu jsme si s nimi dokonce zahráli a tady někde vznikl ten nápad, že bychom si v létě mohli spolu na pár koncertech zahrát“, říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.


Kromě již avizovaných skupin Všichni svatí a Strong Coffee vystoupí na těchto koncertech jako host „Majstr“ Martin Hrbáč, nejznámější primáš z Horňácka, který letos oslavil své 75. narozeniny a zazpívá nejen písničky, které nazpíval s Čechomorem, ale i horňácké lidové v nových úpravách Čechomoru. Druhým neméně zajímavým hostem bude mladá polská zpěvačka Barbara Gąsienica- Giewont, která se už od dětství kromě jiného specializuje na polský „goralský“ folklór.


„Po loňském náročném letním turné k pětadvacetinám Čechomoru,, jsme se letos rozhodli pro trochu komornější letní projekt“, říká zpěvák a kytarista František Černý. „Neznamená to ale, že bychom pro naše fanoušky nepřipravili žádné překvapení, jak je při našich letních open-air koncertech zvykem,“ dodává.

Na koncertech v rámci Čechomor Kooperativa Tour bude Čechomor jako již tradičně podporovat a propagovat činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se 13 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým. „Čechomor s o.p.s. Pomocné tlapky spolupracuje nepřetržitě již osm let. Cílem tohoto projektu, na kterém spolupracujeme s pojišťovnou Kooperativa, je upozornit naše fanoušky na to, že kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležitá“ , říká Petr Tolar, artist manager skupiny Čechomor.

Prázdninová série open-air koncertů v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2014:
20. 8. Beroun – pivovar Berounský medvěd
21. 8. Praha - Střelecký ostrov
22. 8. Třeboň - nádvoří pivovaru Regent
24. 8. Popovicích u Uherského Hradiště - amfiteátr Bukovina
25. 8. Mikulov -  Amfiteátr
26. 8. Jaroměřicích nad Rokytnou – zámecká zahrada
27. 8. Bratislava - Atelieru Babylon

Zdroj, foto: Czechomor Production House