Michal Horák získal v Českém slavíku 21 slavíka v kategorii Objev roku.

Nominováni odbornou porotou byli ještě Annabelle a Bert and Friends

odborná porota: Josef Vlček (předseda) - hudební publicista, RockZone | Alexandr Guha - programový ředitel TV Óčko Jaroslav Špulák - hudební publicista Právo & Novinky | Jan Hanousek - hudební redaktor Rádio Impuls | Martin Hrdinka - hudební publicista ČRo.  

 

Na svém webu o sobě Michal Horák píše:

„Je mi 23 let, ačkoliv prý vypadám na padesát. Píšu písničky o věcech, co mě baví, a doprovázím se u toho nejčastěji na klavír nebo kytaru. Lítám z žánru do žánru, ale myslím, že to je všechno hlavně folk. V nejlepších letech jsem vyhrál několik talentových soutěží a od třinácti let koncertuju všude možně. Taky jsem vydal několik singlů, jejichž počet vjůs se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů, z čehož mám velkou radost. Na podzim roku 2019 jsem si vydal svoje první album s prozíravým názvem „Michalovo cédéčko“ a na podzim roku 2021 svoje druhé CD jménem „Michalbum“, což dokazuje, že mi při vymýšlení názvů alb nedochází fantazie. A jinak pilně studuju pedagogický obor na Karlově Univerzitě. Tak se třeba stavte na koncert nebo si něco poslechněte, budu rád!

 

Můžeme dodat, že Michal je fajn chlap, píše nápadité a veselé písničky a video rozhovor s ním si můžete poslechnout na YT kanálu Hraj česky, kde jsme s ním dělali rozhovor pro pořad Karavana na Country rádiu.

A tak se budeme těšit na objev roku 2021 v Řevnicích při 56. ročníku Porty 2022, protože Michal Horák přijal naše pozvání jako host Porty.

 

Další zlaté Slavíky získali Ewa FarnaMarek Ztracený, Mirai a v kategorii Hip Hop & Rap Řezník.

Absolutním slavíkem se stal Marek Ztracený. 

BLAHOPŘEJEME! 

JVZ