Bílé košile, černé kravaty, černé brýle, krásná zpěvačka a rocková dechová sekce, to je kapela Laura a její tygři, která v letošním roce slaví 30 let. Kromě koncertní šňůry připravila kapela také dvojalbum s novými i starými písněmi.

16. ledna 1986 představil Karel Šůcha v mosteckém Neprakta klubu svou novou kapelu, která vešla do dějin české rockové scény pod názvem Laura a její tygři. Energická hudba a přitažlivá pódiová show napomohly kapele k raketovému vzestupu a poté, co dobyla domácí pódia, zamířila do světa. Kapela koncertovala na festivalech a v klubech tří kontinentů, na svém kontě více než 1 700 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů.

Nekončící koncertní šňůra se v letošním roce ponese v duchu oslav 30. výročí vzniku kapely. Jako dárek sobě i fanouškům připravila kapela ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon dvojalbum, na kterém představí kolekci nových písniček pod názvem Továrna na sny a reedici legendárního prvního alba Žár trvá.

Zdroj: Supraphon