V noci na čtvrtek 3. června 2010 onemocněl osmiměsíční syn náčelníků skupiny Půl dechu do měchu Šárky a Zdeňka Pexových horečnatým onemocněním)* a kapela byla proto nucena vzdát finálové vystoupení. Proto hrálo téhož dne večer, na scéně pražského klubu Kocour v Divadle Gong, pro početné diváky pouze pět finalistů.

O tom, jak finále dopadne, rozhodovali především diváci. Oproti základním a semifinálovým kolům, kdy se hlasovalo na písničky, ve finále dával každý divák po jednom rovnocenném hlasu třem soutěžícím. Konečný součet diváckých hlasů pak určil pořadí úspěšnosti s minimálními rozdíly!


Divácké hlasování:
5. místo: skupina X-tet - Jindřichův Hradec, 33 bodů
4. místo: duo Al Boss - České Budějovice, 34 body
3. místo: duo Petr & Jitka Šottovi - Slatiňany u Chrudimi, 35 bodů
2. místo: skupina Kámen úrazu - Praha, 38 bodů
1. místo: skupina Fajbeat - Praha, 40 bodů

Rada Notování se v určení vítěze ztotožnila s názorem publika. Skupina Fajnbeat se tak stala jediným vítězem VII. ročníku soutěže.

Písničkami ročníku se staly (rovností diváckého hlasování) písně Déšť (hudba Michal Google Jursa, text Daniela Sedláčková) a Vrabčák (hudba Jan Komín, text Daniela Sedláčková), obě z repertoáru skupiny Kámen úrazu.

Celý finálový koncert uváděla Petra Chmelařová, redaktorka a moderátorka Rádia Folk. Hostem večera byl loňský vítěz Honza Donald Jícha doprovázený zpěvačkou Míšou Volfovou a, stejně jako loni, kontrabasistou Jendou Kříženeckým.

Díky grantu Nadace Život umělce, který nám byl udělen pro VII. ročník soutěže, podpoře nového partnera Notování, firmy Music City, a přátelské spolupráci sdružení Stéblo, byla finalistům rozdělena řada hodnotných cen.

Posledním večerem VII. ročníku se Notování rozloučilo s klubem Kocour. Příští, již VIII. ročník soutěže začne 2. Září 2011 v sále Music Hall v 1. patře obchodu hudebními nástroji a příslušenstvím Music City, v Ocelářské ulici č. 937/39 v Praze 9, jen 200 m od stanice metra B Českomoravská.

Více informací o finále (včetně reportáže Jana Dobiáše), o stěhování soutěže i o tom, jak se přihlásit do příštího ročníku soutěže najdete na stránkách Notování http://www.notovani.cz/.

Vysvětlivka:
*) Zejména pro útlocitné čtenářky poznamenáváme, že stav malého Štěpánka Pexy do druhého dne zlepšil natolik, že se Cimburovi vysmál do telefonu.

Rada Notování