Soutěžní večer proběhl ve čtvrtek, 25. listopadu, v hudebním sále Konzervatoře v Pardubicích, kde porotci a kytaristé Norbi Kovacs, Stanislav Barek a Thomas Fellow ocenili tři soutěžící, kteří vyhráli ceny od partnera tohoto projektu.

1. místo: Sysel Patrik
2. místo: Beňová Dorota
3. místo: Štěpán Dvořák

Svaz autorů a interpretů (www.sai.cz) vyhlásil v roce 2021 již IX. ročník soutěže určené pro hráče na akustickou kytaru, a to v oblasti všech hudebních žánrů kromě klasické hudby. Kytarová soutěž SAI je jedinou soutěží tohoto druhu na území České republiky. Otevírá se jak pro české, tak i zahraniční účastníky. Akce byla zrealizována Svazem autorů a interpretů (SAI) ve spolupráci s festivalem Kytara napříč žánry a firmou Kytary.cz. Je skvělou příležitostí pro všechny kytaristy bez ohledu na věk či vzdělání.

Vlastní soutěž proběhla ve dvou kolech (semifinále a finále) ve čtvrtek, 25. listopadu, v hudebním sále Konzervatoře Pardubice (Sukova třída 1260, Pardubice) a to od 16. resp. 19. hodiny. Porota složená z ostřílených kytaristů Thomase Fellowa (DE), Norbiho Kovacse a Stanislava Barka, ocenila tři soutěžící, kteří se podělili o hodnotné ceny věnované partnerem tohoto hudebního klání (prodejce hudebních nástrojů KYTARY.CZ). Bonbónkem na závěr celé akce bylo vystoupení zmíněných porotců/kytaristů (jmenovitě pak hlavního hosta večera, Thomase Fellowa vystoupivšího se svou kolegyní, vynikající zpěvačkou Constanze Friend), které po právu zvedlo zaplněný sál pardubické konzervatoře ze židlí a nastínilo všem soutěžícím i vítězům, co všechno je v budoucnosti může čekat, když budou svůj talent dál rozvíjet.

Tento projekt se uskutečnil za finanční podpory Magistrátu města Pardubice a SAI- Svazu autorů a interpretů (www.sai.cz), který se dlouhodobě zabývá podporou českých muzikantů a tuzemské hudební tvorby.

 

více informací na webu:

www.kytaranapriczanry.cz