Ceny Anděl 2013Přímý přenos udílení 23. výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražského Hudebního divadla Karlín. Účinkují: T. Klus, Debbi, Lenny, Mandrage, 4tet, M. Kocáb, E. Farna, J. Kirschner a další. Moderuje Adéla Banášová. Režie A. Rezek

Hudební počiny loňského roku v podobě vydaných alb českých interpretů zmapuje udílení cen Akademie populární hudby - Ceny Anděl Czech Music Awards. Prestižní sošku Anděla si odnesou jen ti nejúspěšnější interpreti, a to v rámci devíti kategorií. Slavnostní ceremoniál proběhne ve středu 14. května 2014.

Hlasování je opět dvoukolové. Zásadní změnou oproti několika předešlým ročníkům je, že hlasování Akademie ve druhém kole neproběhne přímo v sále v průběhu slavnostního večera, ale elektronicky během měsíce dubna. Výsledky hlasování budou zveřejněny v rámci slavnostního ceremoniálu. Jak konkrétně hlasovali jednotliví akademici, bude zveřejněno do 48 hodin po vyhlášení cen na webu cenyandel.cz.

Letošní udílení se bude konat v honosných prostorách Hudebního divadla Karlín v Praze. Pro jednotlivá vystoupení se plánuje už nyní individuální scénografie. O design projektu se opět postará Martin Hruška.
Nominovaní ve vybraných kategoriích dostali opět možnost si na pódiu živě zahrát a zazpívat. Hudební skladba programu pak bude doplněna o zajímavé hudební hosty. Vystoupí Tomáš Klus, Debbi, Lenny, Mandrage, 4tet, Michael Kocáb, Ewa Farna, Jana Krschner a mnoho dalších.
Role hlavní průvodkyně pořadem se letos ujme slovenská a tedy nestranná moderátorská hvězda Adéla Banášová. O hudební dramaturgii vybraných čísel se postará Jiří Škorpík, který půvabnou moderátorku doplní.

A kdo přijde předat ceny vítězům jednotlivých kategorií? Po loňských divácky úspěšných dvojicích, které tvořili známí zpěváci či osobnosti z hudební branže a jejich talentované děti, bychom letos rádi oslovili moderátory z minulých ročníků

Vysílání: 14.5., 20.00 hod., ČT1

Zdroj, foto: Česká televize