Hudební projekt Wolf Lost In the Poem a písničkáři Milan Šťastný a Cleo. Tato koncertní nabídka láká na sedmadvacátý olomoucký písničkářský večer Open Mic na cucky, který se koná v úterý 20. listopadu v Divadle na cucky na Dolním náměstí 42. Akce začne v 19 hodin.

Jako hlavní host listopadového pořadu vystoupí muzikant Jan Žamboch s unikátním hudebně-poetickým projektem Wolf Lost In the Poem, jímž na albu Nepřipoutaný vzdal hold deseti světovým básnířkám – od Emily Dickinsonové přes Annu Barkovovou až po Vilju-Tuuliu Huotarinen. „V akustickém podání představí emotivní příběhy, které jistě zatnou drápy hluboko do srdce,“ láká dramaturg Open Mic na cucky Petr Šrajer a dodává, že deska loni obdržela nominaci v Cenách Anděla v kategorii Folk a na Radiu Proglas se stala Albem roku 2017.

                                                           Jan Žamboch

Večer začne vystoupením Milana Šťastného, autora básnických sbírek, divadelního herce a písničkáře z Ostravska. „V jeho písních nechybí láska, vtip ani zelenina. Často je jeho hudba slyšet jako doprovod k literárně zaměřeným akcím,“ dodává Petr Šrajer.

Poté zahraje mladá brněnská písničkářka a buskerka Cleo, která patří k současné generaci youtube písničkářů. Pozornost si začala získávat svými předělávkami například Pokáče, brzy se ale začala prosazovat s vlastní autorskou tvorbou, která zapadá do současného pop-folkového trendu a zaujme i tím, že se při nich zpěvačka doprovází na ukulele.

                                                                          Cleo

Před mikrofon se může na olomouckém open mic postavit i odvážlivec z obecenstva. „I začínající hudebníci mají na akci příležitost představit vlastní tvorbu publiku, které rádo objevuje něco nového,“ vybízí hlavní organizátor Open Mic na cucky Tomáš Krejčiřík.

Vstupné na olomoucký open mic činí 50 korun. Vstupenky lze zarezervovat na webu Divadla na cucky ZDE.

Poslechněte si: Wolf Lost In the Poem - Nepřipoutaný

{vembed Y=mz-GwQShNS4}

Foto: archiv muzikantů