Tramp club Praha uspořádal na Barče (KD Barikádníků na Praze 10) XXVI. Memoriál Jendy Kordy, významného písničkáře a autora trampské hymny. Je přímo cítit, že Tramp club Praha má ve svém podtitulu napsáno Volné sdružení přátel romantiky. Přesně takové hosty si přípravný štáb na pořádání této akce pozval. Začalo se tradičně Vlajkou - jsme mezi trampy ­- navíc na memoriálu Jendy Kordy. Zpívají všichni zúčastnění. Na jevišti i hledišti.


Po přivítání Honzy Hazuky se slova ujímá Ivan Doležal a velmi taktně nás večerem provází.

Prvním hostem jsou Šmidli boys, kultovní kapela trampského společenství Kamarádů táborových ohňů. Kdo je ještě neslyšel, má opravdu velikou smůlu. Donutí zpívat i hluchého. A již večer vře: Jitka Vrbová a její komorní doprovod Standa Chmelík. Žertuje se, že jméno Akáty je v množném tvaru a Standa je na kytaru sám. Jen co zahrají, potlesk zaplní již tak plnou Barču. Jitka a Standa jsou skvělí. Příjemnou novotou jsou T.K.Kati Brno. Křehcí, ale muzikantsky přesní a jemní. Eldorádo, věrno svému jménu, pořádá na jevišti show i předvádí kvalitní vystoupení. Ota Šantrůček z TO Rewaston nás svým vystoupením natěší, že zítra je sobota a my si můžeme sednout s kytarou u ohníčku. Při jeho písních praská táborák. Kamarádi staré řeky z Berouna uzavírají celý večer. Tito kluci umí vlít svou muzikou elán i do ledem zatuhlé země, natož pak do končícího memoriálu Jendy Kordy. Nikomu se při jejich písních nechce domů.

Každá kapela samozřejmě zahrála a zazpívala alespoň jednu Kordovku. Zdá se mi, že memoriál Jendy Kordy přestěhováním z Domoviny na Barču jen získal!

Volné sdružení přátel romantiky - UMÍ.

(Dana z Vackova)