Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2023 pokračují velmi zajímavou skladbou účinkujících v listopadovém koncertu. V pátek 3. listopadu 2023 od 19:00 hodin opět po nějakém čase přineseme kvalitní jazz, nově latin jazz písně a domácí kapelu v plné sestavě.

 

Tonda Vidlák Quartet je jazzová kapela, která hraje od roku 2020. Zabývá se moderním akustickým jazzem. Staví na bohatosti harmonie a na téměř akustickém zvuku. Autorské skladby Tondy Vidláka vycházejí z poznání standardů a tradice, ale řadí se k modernímu jazzu, jazzrocku nebo pop-jazzu. Zachycuje svoje prožitky a životní pocity. Uslyšíte be-bop, latinu i trochu swingu. Kvartet hraje ve složení Tonda Vidlák – saxofony, Václav Sobotka – piano, Martin Chaloupka – baskytara a Michal Karafiát – bicí.

 

Kateřina Syrná hraje autorskou tvorbu a sama o sobě říká: „Kytaru jsem si zamilovala ve dvanácti letech, kdy jsem se učila první akordy. Později na střední škole jsem se setkala s vynikajícím učitelem Jiřím Kubečkem, který mě nadchnul pro klasickou kytaru. V té době jsem se dostala k albu Carlose Santany Borboletta a tím začala má láska k latinským rytmům. Album Entropicture od Dana Bárty mě zase přivedlo k jazzu.“  Letos v březnu Katka vyhrála jihočeské oblastní kolo soutěže Porta a ve finále v Řevnicích si přivezla druhé místo. A tak se maminka dvou dětí, vášnivá zahradnice, kytaristka a zpěvačka, milovnice jazzu, latin jazzu a jazzových akordů, vydala se hudební cestou coby učitelka hry na kytaru a písničkářka.

 

Kapela Spolektiv má v roce 2023 každý koncert tak trochu opředen tajemstvím. V jakém složení bude Spolektiv hrát? To je výzva nejen letošního léta. Kvartet, kvintet, sextet. Spolektiv nyní úzce spolupracuje se skvělými hudebníky a na koncertech s kapelou střídavě hrají Mikuláš Balo či Vladimír Světlík, oba příčná flétna, houslista Lukáš Holec a Václav Švec na bicí. Kapela tak prostupuje různými žánry, které pak vřadí do svého zřetelného autorského rukopisu, kdy můžete slyšet folk, rock společně s prvky šansonu, jazzu, lyriky i expresivity.

 

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

 

 

Večery S koncerty v Divadle U Kapličky

 

Kdy: pátek 3. listopadu 2023 od 19:00 hodin

Kde:  Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, Č. Budějovice

 

TONDA VIDLÁK QUARTET

melodický jazz současného střihu

KATEŘINA SYRNÁ

hudba s příměsím latin jazzu

SPOLEKTIV

folk, rock s prvky šansonu, lyriky i expresivity

 

FB událost

 

 

Předprodej vstupenek - městský rezervační systém CBsystem od 16.10.2023 do 2.11.2023

 

Další předprodej vstupenek od 16.10.2023 do 2.11.2023:

prodejna hudebních nástrojů Melodie, U Černé věže 8, České Budějovice

PO - PÁ 9.00 - 17.00, SO 9.00 - 11.30; tel.: 775 592 195

cena na koncert v předprodeji 160,- Kč, na místě 200,- Kč

 

(Bezbariérový přístup, stolová či řadová úprava sálu a na baru dostatečný výběr!)

 

Večery S budou na podzim pokračovat vždy za tři týdny, příště v pátek 1. prosince 2023 opět od 19:00.

Můžete se těšit na trojici účinkujících: Bonsai č. 3, Kuba Lukáč, Smíšený pěvecký sbor Perchta

Včas budete o všem informováni.

 

Za Večery S na viděnou!

 

Jarda Hnízdil

 

 

www.archiv.spolektiv.cz/…y-s

https://www.facebook.com/…ys/

https://www.facebook.com/Spolektiv

 

https://www.facebook.com/events/1227389454887871