ne08022015

Last updateT3_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

Back Jste zde: Home Hudba Doporučujeme Věra Martinová – Foukneme do svící, 17 podob lásky

Věra Martinová – Foukneme do svící, 17 podob lásky

Martinová Věra

Speciální 2CD edice 2013! Album Foukneme do svící představuje zatím nejoriginálnější výběr písní, které kdy česká vánoční deska obsahovala.

Zpěvaččin široký mix sahá od barokní klasiky Adama Michny z Otradovic a lidových vánočních písní z celého světa přes známé vánoční evergreeny až k soudobým písním českých písničkářů. Je známo, že k vánočním svátkům nutně patří česká píseň, a proto jsou i klasické vánoční hity až na jednu výjimku s českými texty.

Je úžasné, jak jednolitý celek dokázaly zdánlivě různorodé skladby vytvořit. Nepochybně je to i zásluhou nezaměnitelného pěveckého mistrovství Věry Martinové. Její album je svou nadčasovostí, kultivovanou vznešeností a zároveň přirozeným pěveckým projevem milníkem v historii českých vánočních desek a řada písní se nepochybně dostane do zlatého fondu české vánoční hudby. A určitě se stane příkladem toho, že i vánoční hudba se dá dělat nově a zároveň s hlubokým citem pro tradici. 

Ve speciální edici 2013 vychází jako druhé CD navíc zcela výjimečný výběr 17 podob lásky s písněmi – jak už název napovídá – o nejrůznějších tvářích lásky  v nezaměnitelném zpěvaččině podání (např. Zvláštní způsoby, Svou káru tlačíme každý sám, Jestli je láska jenom jednou, Má pýchu králů, Bez tebe, To se někdy stává ad.).

Zdroj: EMI