Milí přátelé a fanoušci Večerů S!

Vstupujeme do VI. ročníku Večerů S koncerty v Divadle U Kapličky 2022 s milou podporou Pavla Jarčevského, patrona ročníku. Jarní program hudební série Večery S je připravený. Je připravený a my věříme, že všechny čtyři jarní koncerty budou. Zapište si, prosím, termíny koncertů: 21. ledna, 18. února, 18. března a 22. dubna.

 

První koncert hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2022 začíná v pátek 21. ledna 2022 od 19:00 hodin.

A hned při prvním koncertu se na jevišti setkáte s mimořádnými hudebníky a jejich autorskou hudbou, interpretovanou na velmi vysoké úrovni.

Pavla Marianová je publiku známa především jako zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem a jako ústřední postava legendární skupiny Klíč. Pavla se delší dobu aktivně věnuje i svojí vlastní autorské šansonově laděné tvorbě, nedávno představené na sólovém albu nazvaném „Radosti… Bolesti…“. Na koncertech se Pavla doprovází na kytaru a doprovází ji také její spoluhráč z Klíče, vynikající kytarista Jan Janda, který svým muzikálním projevem dodává jejím písničkám jedinečný lesk a atmosféru. Sám Honza říká: " Písně a šansony Pavly Marianové lze bezesporu označit za velmi vyzrálé a díky Pavlině nenapodobitelné autorské interpretaci jsou současně i velmi působivé." Dodejme ještě, že Pavla Marianová je inspirativní osobností s mnoha talenty a širokým hudebním záběrem.

Tomáš Průša je textař, skladatel a zpěvák hrající vlastní písničky. Sám, nebo s kapelou, podle příležitosti, vždy napříč žánry. Jak sám říká: "Jestli máte rádi rock, folk, blues nebo country, mohlo by vás to bavit." Má za sebou folkový projekt Máta, hrál v kapelách Rock Folk People a Andband. Od roku 2019 už to je Tomáš Průša Band, který má také komorní podobu dua, kdy s Tomášem hraje skvělý Jan Sládek. Na Večeru S se můžeme těšit na Tomáš Průša trio, které doplní další výborní muzikant, klávesista Ondra Kříž. 

Kapela Blackjack hraje již od roku 1997 a její bluegrass je na pomezí tradičního a moderního stylu. Hrají na festivalech nejen u nás, také na Slovensku, Maďarsku, Německu, Irsku, Nizozemsku, Dánsku a Velké Británii. Stěžejním bodem je pro kapelu vítězství na prestižním festivalu v La Roche sur Foron ve Francii v roce 2011. Sláva Podhráský - mandolína, Ríša Podhráský - basa, Martin Kubec - banjo a Ondra Plucha - kytara. To je Blacjack, který vydal již čtyři alba a je slyšet i na několika CD kompilacích. 

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale moc se o nich neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

 

Večery S koncerty v Divadle U Kapličky

Kdy: pátek 21. ledna 2022 od 19:00 hodin

Kde:  Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, Č. Budějovice

TOMÁŠ PRŮŠA TRIO

(rock, folk, blues i country)

PAVLA MARIANOVÁ & JAN JANDA

(klíč k sametovým šansonům)

BLACKJACK

(bluegrass tradičně i moderně)

 

Večery S budou pokračovat v pátek 18. února 2022 opět od 19:00.

Můžete se těšit na trojici účinkujících: La Vina, Láďa Latka A trio, Eva Emingerová jazz trio

 

 

Předprodej vstupenek - městský rezervační systém CBsystem od 4.1.2022 do 20.2.2022

 

Další předprodej vstupenek od 4.1 do 20.1.2022:

prodejna hudebních nástrojů Melodie, U Černé věže 8, České Budějovice

PO - PÁ 9.00 - 17.00, SO 9.00 - 11.30; tel.: 775 592 195

cena na koncert 24.1.2020 v předprodeji 160,- Kč, na místě 200,- Kč

 

(Bezbariérový přístup, stolová či řadová úprava sálu a na baru dostatečný výběr!)

  

Za Večery S na viděnou!

 

Jarda Hnízdil