Folkové chvojení 2021

Mezi neveselé zprávy patří skutečnost, že letos neproběhne jedenáctý ročník oblíbeného festivalu člověčí muziky, který se měl konat v pátek 18. a v sobotu 19. června 2021 v přírodním amfiteátru arboreta Vysoké Chvojno na Pardubicku. I přes veškeré rozvolňování jsou hygienické podmínky v uzavřeném amfiteátru jen těžko splnitelné a omezení kapacity ekonomicky nezvládnutelné.

„Je mi to velice líto i proto, že bychom rádi muzikantům pomohli se znovu zvedat na nohy po dlouhé době nucené hibernace kultury, ale riziko postihu pro nás pořadatele je v tuhle chvíli nepřiměřené a ani pro návštěvníky to není zcela bezpečné. Nezapomenutelná atmosféra festivalu nám všem bude chybět a doufáme, že se podaří aspoň v příštím roce navázat na úspěšnou desetiletou tradici“, říká hlavní pořadatel a předseda pořádajícího spolku Přátelé slunovratu Ivan Kurtev.

Pro zrušené ročníky Folkového chvojení 2020 a 2021, kde jsou Žalman a Marien základními stavebními kameny programu a díky zrušení jarních koncertů Žalmana a Marien v královéhradeckém Adalbertinu i květnových koncertů obou kapel U Letců, došlo k tomu, že se po obou uskupeních ve Východních Čechách prakticky slehla zem.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost však podala pomocné ruce a připravila o měsíc později folkový podvečer v letním kině Širák Hradec Králové na neděli 18. července 2021. Těšit se můžete na společný koncert Žalman & Spol., Marien a přizváni jako hosté jsou také Tony Joch & Přátelé. Pro fanoušky je to jedinečná příležitost se se svými oblíbenci ve Východních Čechách po dlouhé době opět vidět a slyšet. 

 

Odkaz na  předprodej vstupenek na HK POINT.