A jsme tady s druhým koncertem hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2018. Koncert bude v pátek 23. února od 19 hodin. Zahraje Banjaluka, René Souček a The Giant Mountains Band.

Banjaluka je šestičlenná hudební skupina z Českých Budějovic, jejíž někteří členové jsou herci budějovického Malého divadla. Banjaluka hraje své vlastní autorské písně s poetickými texty. Těšit se můžete na směs crossoveru a folku. Nástrojové obsazení je velice zajímavé - zpěv, saxofon, flétny, kontrabas, klasická kytara, bicí, výrazný je akordeon zpěvačky Lucie Škodové nebo banjo Petra Hubíka.

René Souček, písničkář z Frýdku-Místku, toho času žije v Českých Budějovicích, hraje autorskou tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

The Giant Mountains Band představí na pevných základech postavený energický bluegrass, tvořený silnými barytony, neúnavným banjem, spolehlivým rytmickým podkladem a nápaditou hlasovou harmonií. Jejich originální anglické texty se vynalézavě vyhýbají ohraným klišé, a přesto zůstávají věrny tradiční bluegrassové minulosti protkané příběhy zlomených srdcí, vlaků a osamělosti.

Je pro vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor pro budějovické a jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale moc se o nich neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

Večery S budou pokračovat v pátek 23. března opět od 19 hodin. Můžete se těšit na trojici účinkujících: Kvintet, Živolenky, Chansonet.