Několik stovek diváků přilákala první část hudební série Večery S v českobudějovickém Divadle U Kapličky. Jejím cílem je dát prostor začínajícím jihočeským kapelám a písničkářům, kteří hrají folk a spřízněné žánry. Patronem cyklu je folková legenda Pavel Žalman Lohonka.

Večery S vstoupí v pátek 22. září do své druhé poloviny, na čtyřech koncertech se do prosince představí vokální X-tet, šansonové Spadané listí i objev festivalu Porta, kapela Nahy & Bagr.

Jedním z hlavních záměrů Večerů S je zvát nové hudební talenty a vytvořit tak prostor pro jejich koncerty. „Máme radost, že koncerty měly zatím pokaždé skvělou atmosféru, veliká podpora publika je důležitá především pro muzikanty samotné, ale i pro nás – je to důkaz, že naše snažení má smysl. Během léta, kdy měly Večery S přestávku, se na nás obraceli lidé z celého Jihočeského kraje a ptali se nás, jaký program bude na podzim,“ řekl zakladatel Večerů S Jaroslav Hnízdil, kapelník skupiny Spolektiv.

Od září do prosince zahrají na čtyřech koncertech hudebníci z celého Jihočeska. Známý českobudějovický pouliční muzikant Honza Janda, vokální X-tet z Jindřichova Hradce, který má nové CD Šepotání, objev festivalu Porta, formace Nahy & Bagr pověstná svým věrným fanklubem. Dále vystoupí trio Jen tak tak, progresivní skupina McBerds složená z vynikajících instrumentalistů, českobudějovická Bonsai č. 3 hrající folk s violoncellem, Mirek Baldrych z Táborska s kollerovským hlasem, folkrockoví Seeking Horizon z Českých Budějovic, po letech vzkříšená jihočeská kapela Akorát, táborská šansonová parta Spadané listí s výraznou zpěvačkou Pavlou Kohelovou, ženský pěvecký sbor Voces Gaudi i domácí Spolektiv, jenž příští rok oslaví 30 let.

Domovskou scénou je Divadlo U Kapličky, jehož majitelé vycházejí koncertům hodně vstříc. Od ledna se uskutečnily čtyři večery, kde se představili Žalman, objev Dětské Porty Jessica Haug, duo Drc nebo dívčí skupina Gaia. „Druhá polovina pokračuje takovým programem, aby dny koncertů chtěli diváci trávit s námi. Jsou to společná setkání přátel dobré muziky. A je mezi námi tolik začínajících nadějí i stabilních uskupení, které díky obecenstvu a Večerům S mohou zažít další skvělé večery,“ řekl Jaroslav Hnízdil.

„První série se vydařila. Neobešla by se ale bez nadšenců, kteří dělají něco více než je obvyklé. Děkujeme lidem z divadla za skvělé zázemí, technikům, kteří připravují vše tak, aby bylo dobře vidět a slyšet, účinkujícím a divákům, kteří vytvářejí tu správnou atmosféru, a našim partnerům za pomoc,“ řekl Jaroslav Hnízdil.

V jednání pro příští ročník Večerů S v roce 2018 jsou namátkou nová dívčí kapela Živolenky, Eliška Kotlínová z Písku, kapely Lakomá Barka, Rybníkáři, Chansonet, Banjaluka, Kvintet, držitelé Ceny Anděl Epydemye nebo písničkář Standa Kahuda, držitel hlavní ceny z festivalu Zahrada, který začal po dlouhé pauze opět vystupovat.

Druhá série Večerů S:

  • 22. září - Honza Janda, X-tet, Nahy&Bagr
  • 20. října - Jen tak tak, McBerds, Bonsai č. 3
  • 16. listopadu - Mirek Baldrych, Akorát, Seeking Horizon
  • 15. prosince - Spadané listí, Spolektiv + Voices Gaudi

Za Večery S na viděnou!

Jarda Hnízdil & Václav Koblenc