05292015

Last updateT3_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

Back Jste zde: Home Hudba

RADŮZA VYDÁVÁ MARATHON – PŘÍBĚH BĚŽCE!

Písničkářka a spisovatelka Radůza vydává nové album v kompletu s knihou. Tento unikátní formát sama autorka nazývá chansonetto.

Číst dál...

Naše nejstarší folková kapela Spirituál Kvintet slaví!


Letošní významné půlkulaté jubileum Spirituál Kvintetu oslavuje jedinečná albová kompilace sestavená ve spolupráci s kapelníkem Jiřím Tichotou. Obsahuje prvních osm řadových alb, bonusové singlové a raritní nahrávky i sadu úplně nových písní z podzimu roku 2014.

Číst dál...

TOMÁŠ KLUS A JEHO CÍLOVÁ SKUPINA, jejich NOE a start turné PŘEJU TI

19. 3. 2015 měl premiéru nový animovaný klip TOMÁŠE KLUSE s názvem NOE. Nosič s klipem NOE dovezl do JazzDocku samotný Noe v doprovodu několika zvířátek. Všichni, kdo nebyli na místě tohoto historického okamžiku, se mohou na klip NOE nyní podívat zde: https://youtu.be/T8BX__KPfjM.

Číst dál...

Krylův Bratříček oslavil šestačtyřicet let a vychází v reedici na CD a LP

Bratříčku, zavírej vrátka - album Karla Kryla, kterému po právu patří označení jako legendární, kultovní či jedinečné, před necelým měsícem oslavilo čtyřicet šest let od svého původního vydání a 24. 4. se dočkala výjimečné reedice. Reedice, jež nabídne komplet všech textů a kromě CD a digitálních formátů si ho fanoušci mohou pořídit také coby limitovanou edici v podobě luxusního 180ti gramového LP, jehož obal věrně kopíruje původní vydání z roku 1969.

Číst dál...

Burma Jones by ráda navázala na svoje nejlepší období a vypouští Anděly

Burma Jones letos oslaví neuvěřitelných 25 let od svého založení. Prohlásila, že není čas na nostalgii, a chystá nové písně. První novinkou je píseň Andělé.

Číst dál...

Písničkář Justin Lavash pokřtí nové album Changing of Tides

Po třech letech vydává britský kytarista a zpěvák Justin Lavash nové, žánrově doposud nejrozmanitější album s názvem Changing of Tides. Narativní deska nabídne moderně pojaté písničkářství se střetáváním hudebních stylů i rozmanitými hosty.

Číst dál...

O písničkách Nevermore & Kosmonaut

Docela nedávno se mě ptali, o čem jsou písně naší kapely Nevermore & Kosmonaut na posledním albu „Mezi planetami“ (2014) a proč vůbec píšu písně? Nedokázal jsem na to jednoduše odpovědět, proto jsem se rozhodl o tom napsat. Pro většinu jsou to písničky neznámé, proto si některé můžete přímo v článku na odkazech poslechnout. Snad i pro ostatní to bude zajímavé čtení. Písničky uvádím v pořadí z desky. Víc o albu se dozvíte na webu skupiny (www.nevermore.cz). Tak vzhůru na cestu mezi planety. s Michalem Kosmi Šimíčkem.

Číst dál...

Ponk představí Postfolklor

Folklor je mrtev. Nezemřel včera, ani před týdnem, vlastně už dávno. A to i přesto, že se snažili jeho balzamované a nastrojené tělo pravidelně vystavovat a uctívat, aby mnozí uvěřili v jeho nesmrtelnost. Ve skutečnosti byl šest stop pod zemí, už když se o něj začali zajímat. Smrt folkloru však nebyla zbytečná. Na úrodné půdě jeho ostatků se rodí postfolklor…

Číst dál...

LEGENDÁRNÍ STROMBOLI SE VRACEJÍ

StromboliK nadcházejícímu třicátému výročí se skupina STROMBOLI rozhodla vystoupit na „jedinečném a neopakovatelném“ vzpomínkovém koncertu 4. prosince od 20.00 v O2 areněv Praze. Kromě toho ovšem Michal Pavlíček – hlava, srdce a duše  skupiny – dokončuje nové, v pořadí třetí studiové album, na kterém dominuje svým hlasem a projevem Bára Basiková.

Číst dál...